Çözümler

Çözümler

Kablosuz Tartı Çözümleri

Tartı ekipmanlarınızın işletmenize daha faydalı olabilmesi için oluşturulmuş olan çözümlerdir. Genel Olarak , tartı verilerinin PC ler ile , yazıcılar ile ve diğer makina ve ekipmanlar ile kablosuz haberleştirmeyi esas alır.

Tartı ekipmanlarınıza ve sisteminize göre farklı iletişim protokolleri kullanılır.

Tartım işlemlerinizi bir sunucuda veya bulutta depolayabilirsiniz. Tartım performanslarınızı dilerseniz local dilerseniz de uzaktan analiz edebilir ve sonuçların raporlarını alabilirsiniz. İster bilgisayarlardan ister mobil cihazlardan izleme imkanı sunulabilir.

Tüm bu işlemlerin dışında oluşturulan veri protokolleri ile MRP , ERP gibi sistemlerinize entegre edilebilir.

Kontrol Terazileri - Checkweigher

Ürünlerinizin , otomatik bir bant ve tartı sistemi kontrol edildiği tartı sistemidir. Otomatik Tartı veya Kontrol Terazisi olarakta adlandırılmakatdır. Amacı ; ürünlerinizin belirlenen gramajlarda olup olmadığını kontrol etmektir.Belirlenen gramajlarda olmayan ürünler RED sistemi ile ayrılmaktadır.İsteğinize özel olarak üretilebilen checkweigher , aynı zamanda geçen ürünlerin ağırlık raporlamalarınıda Sizlere sunar. Kabul - Tartım - Reject olmak üzere 3 banttan oluşmaktadır.Tüm sistem ayarlamalarını dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.Üretim hattınızın bir çok yerine uygulayabilirsiniz.Özellikle , Gıda , İlaç ,Kozmetik ,Kimya ve Lojistik sektörlerinde sıkça tercih edilmektedir.

Dozaj Bant Kantarı

Normal bant kantarından tek farkı hedef debi belirlenir ve hedef debiye ulaşana kadar bantın çalışması sağlanır.Bu ayarlamalar gösterge üzerinden yapılı. Bantlı konveyör sistemleri üzerinden geçen dökme ürünlerin tartılması için üretilmektedir.Kimya,Maden,Gıda,Enerji v.b sektörlerin en çok tercih ettiği tartı sistemlerinin başında gelir.Tanecikli ,toz,granür formdaki ürünlerin akış miktarlarını belirlemek için bant kantarları kullanılır.Aynı zamanda bant üzerinden geçen ürünlerinizi toplam geçen ürün miktarını zamana bağlı olarak verir. Örneğin 1 saatte ne kadar ürün geçtiği gibi zaman bağlı değerlendirmeler ve raporlamalar alabilirsiniz. 3 farklı Toplam göstergesi +/- % 0.25 doğruluk (% 20-100 debi aralığı) 1kHz e kadar enkoder bağlanabilirlik aralığı İzlenebilir hız, debi, yayılı yük göstergesi Saniyede 3840 ölçüm Modbus RTU/ASCII Belirlenen miktarda malzeme dozajlama İstenilen aralıklarla periyodik darbe çıkışı 0-10V /4-20mA Analog Çıkış Harici gösterge çıkışı

Bant Kantarları

Bantlı konveyör sistemleri üzerinden geçen dökme ürünlerin tartılması için üretilmektedir.Kimya,Maden,Gıda,Enerji v.b sektörlerin en çok tercih ettiği tartı sistemlerinin başında gelir.Tanecikli ,toz,granür formdaki ürünlerin akış miktarlarını belirlemek için bant kantarları kullanılır.Aynı zamanda bant üzerinden geçen ürünlerinizi toplam geçen ürün miktarını zamana bağlı olarak verir. Örneğin 1 saatte ne kadar ürün geçtiği gibi zaman bağlı değerlendirmeler ve raporlamalar alabilirsiniz. 3 farklı Toplam göstergesi +/- % 0.25 doğruluk (% 20-100 debi aralığı) 1kHz e kadar enkoder bağlanabilirlik aralığı İzlenebilir hız, debi, yayılı yük göstergesi Saniyede 3840 ölçüm Modbus RTU/ASCII Belirlenen miktarda malzeme dozajlama İstenilen aralıklarla periyodik darbe çıkışı 0-10V /4-20mA Analog Çıkış Harici gösterge çıkışı

Tartılı Parça Sayım Sistemi

Birim ağırlıkları eşit olan ürünlerin gramajlarının alınarak adetlerinin hesaplanabildiği tartı sistemidir. Teraziler , Büyük Kantarlar , Hassas Tartıların hepsi için uyumludur. Sayım sonuçlarının aynı zamanda işletmenizin yazılım altyapısına entegresi kolaydır. 1,2,3

Tartı Entegrasyon Çözümleri

Tartı ekipmanlarınızın işletmenize daha faydalı olabilmesi için oluşturulmuş olan entegrasyonlardır.. Genel Olarak , tartı verilerinin PC ler ile , yazıcılar ile ve diğer makina ve ekipmanlar ile karşılıksız anlaşabilmesini esas alır.

Tartı ekipmanlarınıza ve sisteminize göre farklı iletişim protokolleri ve entegrasyon yöntemleri kullanılır.

Tartım işlemlerinizi bir sunucuda veya bulutta depolayabilirsiniz. Tartım performanslarınızı dilerseniz local dilerseniz de uzaktan analiz edebilir ve sonuçların raporlarını alabilirsiniz. İster bilgisayarlardan ister mobil cihazlardan izleme imkanı sunulabilir.

Tartılarınızı akıllandırmanın tüm yöntemleri için lütfen bizim ile iletişime geçiniz.